reklamı kapat

POPÜLER

Dropbox

Dropbox tarafından ücretsiz parola yöneticisi hamlesi

Dünyanın en popüler bulut depolama servisleri arasında yer alan Dropbox, bugün güzel bir haberin müjdesini verdi. Bunun arkasında parola yöneticisi var.

Alanda en çok tercih edilen bulut depolama servislerinden birisi halen Dropbox. Uzun yıllardır hayatımızda olan servis, geçtiğimiz yıl karşımıza kendi parola yöneticisi ile çıkmıştı. “Passwords” isimli bu özellik, kişilerin parolalarını / şifrelerini tek bir noktada güvenle saklamasına imkan tanıyordu. 1Password ile LastPass’ın yıllardır halim olduğu bu alana geç de olsa giriş yapan firma, bu hizmeti ilk tanıtıldığında aylık 12 dolarlık pakete dahil etmişti. İşte bu hizmet için artık ücretsiz bir seçenek de sunuluyor. Ancak ücretsiz pakette sürpriz olmayacak bir limit bulunuyor. O da maksimum 50 farklı parola / giriş bilgisisinin saklanabilecek olması. Bu rakam birçok kişiye yeterli gelemeyebilir ancak buna sığanların da sayısı oldukça fazla olacaktır. Ücretsiz paket nisan ayında kullanıma çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropbox Passwords ile geçtiğimiz başka bir yenilik daha gelmişti

O da “Vault” olmuştu. Vault temel olarak hesapların içerisinde hassas dokümanların saklanabileceği bir kasa görevi görüyor. Burası 6 haneli şifre ile korunuyor ve böyle hesaba girilse dahil Vault’e erişim için bu şifrenin bilinmesi gerekiyor. Bu da gerçekten kişisel güvenlik için çok faydalı görünüyor. Dropbox ayrıca artık Mac ve Windows sistemler içerisindeki belirli dosyaları otomatik olarak buluta yedekleyebiliyor. Servisin artık bağlı oldukları sürece harici disklerle de senkronize çalışabildiği aktarılıyor. Passwords gibi Vault için de kullanıcıların aylık 12 dolarlık pakete abone olması gerekiyordu.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni oyun konsolu PS5 ile tanışın