reklamı kapat

POPÜLER

Dropbox

Dropbox tarafından kullanıma sunulan çok faydalı yenilikler

Dünyanın en popüler bulut depolama servisleri arasında yer alan Dropbox, bugün gerçekten faydalı yeni özellikler ve hizmetler kazandı.

Alanda en çok tercih edilen bulut depolama servislerinden birisi kesinlikle Dropbox. Uzun yıllardır hayatımızda olan servis, bugün ilk olarak uzun zamandır adı geçen kendi parola yöneticisini karşımıza çıkardı. “Passwords” isimli bu özellik, kişilerin parolalarını / şifrelerini tek bir noktada güvenle saklamasına imkan tanıyor. 1Password ile LastPass’ın yıllardır halim olduğu bu alana geç kalan firma, yine de iddialı görünüyor. Yeni özelliklerden bir diğeri ise “Vault” oluyor. Vault temel olarak hesapların içerisinde hassas dokümanların saklanabileceği bir kasa görevi görüyor. Burası 6 haneli şifre ile korunuyor ve böyle hesaba girilse dahil Vault’e erişim için bu şifrenin bilinmesi gerekiyor. Bu da gerçekten kişisel güvenlik için çok faydalı görünüyor. Dropbox ayrıca artık Mac ve Windows sistemler içerisindeki belirli dosyaları otomatik olarak buluta yedekleyebiliyor. Servisin artık bağlı oldukları sürece harici disklerle de senkronize çalışabildiği aktarılıyor.

Dropbox oldukça gelişmiş hale geldi

Sürekli olarak gelişen ve yenilikler kazanan servis, güçlü rakiplerine rağmen dikkat çekmeyi sürdürüyor. Bu arada yeni özelliklerin ücretsiz olmadığını belirtelim. Passwords ve Vault için mobil kullanıcıların aylık 12 dolarlık pakete abone olması gerekiyor. Sistem yedekleri ise bugün Basic, Professional ve Plus kullanıcılara geliyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni oyun konsolu PS5 ile tanışın