reklamı kapat

POPÜLER

8,5 tonluk kepçeyle sosisli sandviç tarifi [Video]

Finlandiyalı Juha-Pekka Perämäki iş makinelerindeki ustalığını sonraki seviyeye taşıdı. 8,5 tonluk kepçeyle bir sosisli sandviç hazırlamayı başardı.

Mutfakta üretken olmayı seven biriyseniz şimdiye kadar MasterChef, Top Chef ya da yerli yemek programlarında envai çeşit yemekle karşılaşmışsınızdır. Bazen bu yapımlarda yer alan tarifler bizleri hayrete düşürmeyi başarıyor ancak Juha-Pekka Perämäki‘nin çabası tüm bunların çok ötesine geçiyor.

Finlandiya‘da yaşayan Perämäki yemek yapmayı mutfağın dışına, kendi iş alanına taşıyor. Tonlarca ağırlıktaki iş makineleri ile çalışan bu adam, dev kepçeyi mutfak gereci gibi kullanmayı başarmış. 8,5 tonluk kazı makinesi ile avuç içine sığan bir sosisli sandviç yaparak bir ilke imza attı. Eğer şimdiye kadar herhangi biri iş makinesi kullandıysanız ya da yapılan çalışmalara şahit olduysanız bu kadar devasa araçlarla hassas kontrollerin ne kadar zor olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Yaklaşık bir buçuk dakika süren viral videoda Juha-Pekka’nın sosisli sandviçi hazırlama sürecine ve yine kazı makinesini kullanarak bunu arkadaşına yedirmesine şahit oluyoruz. Üstelik bu onun iş makineleri ile çektiği ilk video değil. Yaklaşık bir sene önce yine kepçe ile LEGO’ları bir araya getirdiği bir videoyu YouTube üzerinden paylaşmıştı.

YORUMLAR