reklamı kapat

POPÜLER

Supergirl dizisine yeni bir kahraman geliyor

DC çizgi romanlarından uyarlanan Supergirl dizisi bu sezonda The CW kanalına transfer oldu. Geçtiğimiz hafta başlayan ikinci sezonda hikayeye bir kahramanın daha dahil olacağı açıklandı.

Son yıllarda konu sıkıntısı çeken Amerikan televizyonu çizgi roman uyarlamalarına bel bağlamış durumda. İzleyicilerin bu yapımlara ilgi göstermesiyle yeni kahramanlar da beyaz camın yolunu tutuyor. Açıklanan son isim bir süredir televizyonda göreceğimize dair dedikoduların odağında yer alan Guardian oldu.

Çizgi romanlarda ilk kez 1942‘de görünen bu kahramanı Arrow dizisinde rol alan David Ramsey‘in canlandıracağı düşünülüyordu. Bir dönem John Diggle‘ın Guardian rolünü üstleneceği gündeme gelmişti ancak bu iddialar daha sonra reddedildi. Şimdi sevilen kahramana Mehcad Brooks‘un hayat vereceği duyuruldu.

Eğer bu isim size bir yerden tanıdık geliyorsa, yanılmıyorsunuz Brooks‘u dizide zaten Jimmy Olsen rolünde izliyoruz. Sevilen bu karakter yakın zamanda şimdi Guardian kostümünü üstüne geçirecek ve kahramanlığa soyunacak. Supergirl‘ün yapımcılarından Andrew Kreisberg‘in açıklamasına göre Olsen sadece bir fotoğrafçı olmanın kendisine yetmediğini fark edecek.

Jimmy Olsen çizgi romanlarda sadece Superman‘in yakın dostu ve başarılı bir haber fotoğrafçısı olarak yer alıyor. Süper kahramanlıkla alakası olmayan bu karaktere biçilen yeni rol seyirciler tarafından nasıl karşılanacak, zaman gösterecek.