reklamı kapat

POPÜLER

Çizgi roman uyarlamaları DC Entertainment’ın yüzünü güldürdü

Amerikan televizyonlarında çizgi roman uyarlaması yapımların hükmü devam ediyor. Bu dizilerin izleyiciler tarafından ne kadar sevildiği DC Entertainment‘ın geliri ile birlikte netleşti.

2012 senesinde ilk sezonu ekrana gelen Arrow dizisi DC‘nin televizyondaki hükmünü başlatan hamle olmuştu. Bu yapımın gördüğü ilgiyle The Flash, Supergirl, Gotham ve DC’s Legends of Tomorrow projeleri de hayata geçirildi. Öte yandan bir internet dizisi olan Vixen ve Cartoon Network çizgi filmi Teen Titans Go! da izleyicilerden ilgi gördü. Tüm bu yapımlar 2016’da DC Entertainment’a 1 milyar dolarlık kazanç sağladı.

DC TV şimdiye kadar oldukça başarılı sonuçlar elde etse de, The CW kanalında ekrana gelen dizilerin reytinglerinde ufak düşüşler yaşanıyor. Arrow ve The Flash geçtiğimiz sezona göre daha az insan tarafından seyrediliyor. Öte yandan CBS’ten transfer olan Supergirl, The CW’nun kendi reyting rekorunu kırmasına vesile oldu. İkinci sezon başlangıcı 3 milyon kişi tarafından seyredildi.

Çizgi roman uyarlaması yapımların reytinglerinde irili ufaklı dalgalanmalar yaşansa da, dizilerin hala büyük ilgi gördüğü aşikar. Bu gidişe bakılırsa DC Entertainment yeni projeleri hayata geçirebilir. Kim bilir, bu proje belki de Tyler Hoechlin ile çekilen bir Superman dizisi olur.