reklamı kapat

POPÜLER

Nokia, akıllı cihaz pazarına sürprizle dönebilir

Akıllı cihaz pazarına tekrar dönmek için gün sayan Nokia, beklentilerin dışında bir sürpriz yapabilir.

Microsoft ortaklığı ile üretilen Lumia serilerinin ardından markanın ilk mobil cihazı olması beklenen cihazın akıllı telefon olmama ihtimali gün yüzüne çıktı. Geekbench’e göre Nokia’nın yeni mobil cihazı 13.8 inç büyüklüğünde Android 7.0‘lık bir tablet.

GFXBench’te ortaya çıkan Nokia D1C’nin 13.8 inç büyüklüğündeki ekranının çözünürlüğü Full HD 1920×1080. Eğer gelen bilgiler doğru ise bu kadar büyük bir ekran için belirlenen bu çözünürlük yetersiz demek çok yanlış olmaz. Ortaya çıkan özelliklerin geri kalanı içinde benzer yorumları yapmak mümkün. Qualcomm‘un sekiz çekirdeğe sahip 1.4 GHz‘lik işlemcisinin yer aldığı görülen Nokia D1C’nin RAM değeri ise 3 GB. Kamera seçeneklerinde ise 16 megapiksel arka ve 8 megapiksel değerlerinin yer aldığını görüyoruz. Hafıza kısmında görülen 16 GB‘ın sadece 9 GB‘lık kısmının kullanıcılara sunulması da büyük bir dezavantaj. Testlerde ortaya çıkan bu özelliklerin markanın yeni modelinde olacağı kesin olmasada, Nokia’nın tekrar gireceği bu pazarda dikkatli olması gerektiği kesin.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia, akıllı cihaz pazarına sürprizle dönebilir” için bir cevap

  1. Abra Kadavra dedi ki:

    Nokia mı kaldı. Adamlar kendilerini bitirdi gerizekalilar. Halbuki Nokia deyince tasarim akla gelir. Tasarim konusunu ön plana cikarip diger donanim ozelliklerini Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo gibi Çinli ureticilere biraksalardi çok basarili olurlardi. Sonucta bir marka degerleri vardi ama harcadilar. Telefon markalari o marka degeri icin neler yapmiyorlar ama Nokia kendi topuğuna kendi sikti.