reklamı kapat

POPÜLER

Reklam filmi gerçek oldu; 1979 Mercedes G-Serisi artık 44,5 tonluk bir “fosil”

Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen 1979 Mercedes G-Serisi projesi, yeni modellerin üzerindeki ilgiyi çalacak gibi gözüküyor.

Detroit Otomobil Fuarı kapsamında kullanıcılarla buluşan yeni Mercedes G-Serisi ile ilgili bu zamana kadar ortaya çıkan tüm detayları sizlerle değerlendirme fırsatımız oldu. Mercedes’in resmi kaynakları üzerinden yayınladığı ipucu niteliğindeki parçalarıyla kendisini gösteren 2019 model yıllı jenerasyondan, LOG takipçilerinin hatırlayacağı gibi yaklaşık 10 gün önce büyük bir sızıntı gelmişti. Bu sızıntı ile birlikte zaten iç detaylarını bildiğimiz aracın dış bölümü de tamamıyla ortaya çıkmış oldu. Tüm bu hareketlilik içerisinde Mercedes’in resmi kaynaklarından yaptığı bir reklam filminde, efsanenin ilk jenerasyonu Jurassic Park göndermesiyle “fosilleşmiş” şekilde karşımıza çıkmıştı. O dönem ilgi çekmeyi başaran bu reklam Detroit Otomobil Fuarı’nın kapılarını açmasıyla birlikte gerçeğe dönüştü.

44,5 tonluk reçine ve 90 gün

Tıpkı reklam sürecinde olduğu gibi fuarın katılımcılarının da fazlasıyla dikkatini çekeceğini düşündüğümüz gerçeğe dönüştürme projesinde çok ciddi bir emek yatıyor. Özel bir ekip tarafından 90 günlük çalışma süresinin ardından şu anda görmekte olduğumuz halini alan projenin başrolünde 1979 Mercedes 280GE var. Yapım aşamasında 44,5 tonluk sentetik reçinenin kullanıldığı bilgisini paylaşan Mercedes, G-Serisi’indeki genetik karakterin başarılı bir şekilde korunduğuna da işaret ediyor. Dünyada üretim süresi en uzun modellerden birisi olan G-Serisi, bu yılla birlikte 40 yıl gibi etkileyici bir süreyi geride bırakıyor.

İlgili video