reklamı kapat

POPÜLER

handmaid's tale

Ödüle doymayan The Handmaid’s Tale’in 2. sezon fragmanı yayında [Video]

İlk sezonuyla 5 Emmy ödülü, 3 Golden Globe kazanan The Handmaid’s Tale, ikinci sezonuyla ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Televizyon açısından oldukça verimli bir yılı geride bıraktık. Özellikle sektörde Netflix‘in baskısıyla beraber dikkat çekici orijinal işlerin sayısındaki artış kendini hissettiriyor. Nitekim Netflix benzeri bir başka çevrim içi yayın platformu olan Hulu da 2017’ye damga vuran bir yapıma imza attı. The Handmaid’s Tale, ilk sezonuyla televizyon sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Emmy 2017’de adeta parladı. En İyi Drama Dizisi kategorisindeki dişli rakipleri arasında sıyrılan dizi bunun dışında 4 ödül daha aldı. Nitekim geçtiğimiz gün gerçekleşen Golden Globe ödül töreninde de En İyi Drama Dizisi ödülü The Handmaid’s Tale’in oldu. Kısa sürede elde ettiği bu başarı ve dikkat çekici kurgusuyla izleyicileri kendine çeken dizi ikinci sezon için gün sayıyor.

The Handmaid’s Tale 2. sezon tarihi belli oldu

Türkiye’de bir başka çevrim içi yayın platformu olan bluTV‘de yayınlanan dizi, 25 Nisan‘da döneceğini duyurdu. Margaret Atwood’un aynı isimli kitabından uyarlama olan dizi distopik bir gelecekte geçiyor. Doğurganlığın azalmasıyla kadınların köleleştirildiği bir evrende ana karakterimiz Offred (Elisabeth Moss), hem hayatta kalmaya hem de kendi kızını bulmaya çalışıyor. Dizinin 2. sezon fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video