reklamı kapat

POPÜLER

the interview

9/11 tehditleri alan Sony filmi gösterimden kaldırıldı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un‘un tiye alındığı film The Interview, Amerika’daki büyük sinema salonlarında gösterimden çekildi. “Geri çekilme”ye, azılı hacker grubu Guardians of Peace’in yoğun tehditlerinin neden olduğu belirtiliyor.

Sony Pictures‘a düzenlenen siber saldırılar patlak verdiğinde, saldıraların arkasında GOP’un olduğu ve çıkış kaynağının ise Kim Jong-Un’a suikast düzenlemeye çalışan CIA ajanlarını konu alan The Interview filminin sebep olduğu iddia edilmişti. Bu sıralarda Kuzey Kore iddiaları yalanlarken FBI da konu hakkında soruşturma başlatmıştı. Gelen son haberler, iddiaların bir bir gerçeğe dönüştüğünü gözler önüne serdi.

The Interview’ın gösterime girmesine sayılı günler kala, GOP cephesi saldırı tehditlerini artırdı. Çeşitli hesaplardan 9 Eylül olaylarına gönderme yapan grup, gösterim günü Amerikalıların salonlardan uzak durmalarını; aksi halde hiç de hoş olmayan olayların yaşanacağını belirtti. Gelen tehditlerden sonra AMC, Regal ve Cinemark gibi sinema salonu zincirleri, filme salonlarında yer vermeyeceklerini duyurdu.

Kuzey Kore saldırılarda payımız yok dese de hacker grubunun başlattığı girişimi takdir ettiklerini belirtti. Öte yandan Sony, filmlerinin gösterime girmeyecek olmasına bir itirazlarının olmadığını ifade etti.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“9/11 tehditleri alan Sony filmi gösterimden kaldırıldı” için bir cevap

  1. sfrncgn dedi ki:

    Filmin çok iyi reklamı oldu ama normalde izlemeyecek olsamda şimdi baya merak ettim.Biryerden temin etmek lazım 😀