reklamı kapat

POPÜLER

Dragon Age: Inquisition incelemesi

Dragon Age: InquIsItIon pek çok açıdan önemli bir oyun. elbette Serinin yeniden toparlanması için de bir hamle. Oyunu esas önemli kılan Dragon Age 2’den sonra kaybettiği hayran kitlesini yeniden bir araya getirmek için önemli bir fırsat olması.

Video oyun endüstrisinde yapımcı olmak futbolda kaleci olmaya benziyor biraz. Mesela futbolda bir maçta 99 tane kurtarış da yapsanız, bireysel hatanız sebebiyle yediğiniz tek bir gol sonucu gelen yenilginin faturası direkt size kesilir. Tek bir hata tüm başarılarınızı gölgelemek için yeterli olacaktır. Şu an BioWare’in başına gelen de benzer bir durum aslında. Baldur’s Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic ve Neverwinter Nights gibi klasiklere imza atmış, Mass Effect serisi ve Dragon Age: Origins gibi yakın geçmişin en kayda değer RPG yapımlarını ortaya çıkarmış bir firmadan bahsediyoruz sonuçta.

Normal şartlar altında bu büyüklükte bir firmanın dokunulmaz, oyuncular arasında kredisinin de uçsuz bucaksız olacağını düşünürsünüz. Ancak kurtlar sofrasında işler böyle yürümüyor. Tüm RPG türüne ters bir hamle ile Dragon Age 2 gibi oyuna yapıp, üzerine Mass Effect 3 gibi harika bir oyunu korkunç bir son ekleyince herkes sizin geçmişinizi umursamaz hale geliyor.