reklamı kapat

POPÜLER

Acil durum paraşütlü drone: Hubsan X4 Pro [Video]

Drone sahiplerinin en büyük korkularından biri havadayken şarjlarının bitmesi durumunda veya kontrolü kaybettiklerinde drone’larının yeri çakılması. Hubsan X4 Pro, bu soruna şarjı bittiğinde veya kontroldışı kaldığında otomatik olarak açılan paraşütü sayesinde devrimsel bir çözüm sunuyor.

CES 2015’te görücüye çıkan Hubsan X4 Pro, yüksek güvenlikli altyapısıyla dikkat çekiyor. 25 dakika süresince havada kalabilen drone, bir sorun yaşandığı taktirde yükseldiği noktaya otomatik olarak dönebiliyor ve açılan paraşütü sayesinde yere parçalanmadan yumuşak iniş sağlıyor.

500 dolar fiyat etiketine sahip drone, GPS konumlandırma özelliğine de sahip. Önceden belirlenmiş hedefler üzerinde HD çözünürlükte görüntü kaydı yapabilen aygıtın paraşüt sistemi, bataryası azaldığında ve kontrol kaybolduğunda düşüşe geçmeden önce otomatik olarak açılıyor. Böylelikle kamera ve süper güçlü PC plastikten imal edilen drone gövdesi ani çarpmalara karşı korunuyor. Haberin devamında ürüne dair yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz.

VİDEO