reklamı kapat

POPÜLER

Yumurta tasarımıyla fark yaratan PowerEgg drone [Video]

24 Ağustos 2016

Drone’lara olan ilgi ve talep arttıkça üreticiler de her bütçeye, her zevke göre drone geliştiriyor. Birbirlerinden ufak tefek özellikleriyle ayrılsalar da çoğu drone dış görünüş itibarıyla birbirine benziyor. PowerEgg isimli drone ise en azından tasarım olarak çok farklı bir yere konumlanıyor.

İsmini görünüşünden alan drone, şekil olarak yumurtaya benziyor. Daha çok amatör kullanıcılara hitap eden drone basit bir arayüze sahip olmakla birlikte performans yönünden tatmin edici. Yukarı doğru açılan kanatları, drone’u taşımakta bir hayli kolaylık sağlıyor. Diğer drone’lara göre cihazda sabit olan kanatları sayesinde kanat taşıma derdi son buluyor.

4k görüntü kalitesinde video çeken drone 23 dakika boyunca havada kesintisiz video çekebiliyor. 360 derece resim ve video çekebilen drone ayni zamanda selfie modu ve otomatik resim çekme gibi özellikleri de barındırıyor. 4.000 metreye kadar çıkabilen drone 5 km’lik bir alana kadar gidebiliyor. Drone, bir kumanda ve kendi uygulaması ile kontrol ediliyor.

Kutusundan uzaktan kumanda, stand, batarya, şarj cihazı ve drone için özel olarak tasarlanmış çantasıyla çıkan PowerEgg drone, yurtdışında 1.300 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

VİDEO

YORUMLAR