reklamı kapat

POPÜLER

Adblock Plus’tan Android cihazlara özel reklamsız tarayıcı

İnternet tarayıcılarının reklam düşmanı yazılımı Adblock Plus, mobil platforma gelmeye hazırlanıyor. Android platformu için özel olarak geliştirilen Adblock Plus bir eklenti olarak değil, doğrudan bir tarayıcı olarak hizmet verecek.

Adblock Plus geliştiricileri tarafından henüz yayınlanan Adblock Browser şu an için beta aşamasında. Tıpkı web platformundaki gibi rahatsız edici reklamları önleyen yazılım, Android cihazlar için daha hızlı ve daha güvenli bir tarayıcı deneyimi vadediyor. Adblock Browser’da reklamlar otomatik olarak engellenebildiği gibi, kullanıcılar da istedikleri zaman Ayarlar bölümünden müdahelede bulunabiliyor.

Yeni tarayıcıları hakkında açıklamalarda bulunan Adblock Plus geliştiricilerinden Till Faida, mobil internet kullanımının her geçen gün arttığı dönemde, insanları rahatsız edici reklamlardan, güvenlik açığı bulunan bir dizi bağlantıdan kurtarıp daha yalın bir internet deneyimi sunmayı amaçladıklarını belirtti. Adblock Browser’ın beta sürümünü Adblock Plus’ın Google+ sayfasından indirebilirsiniz.