reklamı kapat

POPÜLER

Adidas’ın Bluetooth özelliği taşıyan futbol topu satışta

Gündelik hayatımızın artık hemen her alanında karşımıza çıkan akıllı teknolojiler yalnızca ekran başındaki oyun anlayışımızı değil sahadaki ve açık havadaki oyun deneyimimizi de geliştirmeye devam ediyor. Dünyanın en ünlü spor malzemesi üreticilerinden Adidas‘ın en son teknolojiyle bezenmiş bu özel futbol topu da bunun son örneklerinden. Bluetooth bağlantı özelliği taşıyan ve her dokunuşu takip edebilen, miCoach Smart Ball adındaki bu futbol topu piyasaya sürüldü.

Apple’ın çevrim içi mağazası üzerinden satın alınabilen bu “akıllı” futbol topu iOS işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışıyor. Topun iç kısmında yer alan sensörler sayesinde her vuruşu takip edebilen top ayrıca vuruş hızı, rotasyon ve etki noktaları gibi veriler elde ediyor. Söz konusu verileri antremanlar esnasında kullanabilen oyuncular ayrıca iOS uygulaması üzerinden de farklı vuruş teknikleriyle ilgili tavsiyeler de alıyorlar.

adidas smart ball 2

iOS uygulamasındaki “Kendine Meydan Oku” adlı bölümde oyuncular şut hızı, topu aşırtma ve serbest vuruş standardı açısından kendikerine bazı hedefler belirleyebiliyorlar. “Kayıt Defteri” adlı bölümde ise topu kullanan oyuncunun bütün vuruşlarına dair detaylara erişilebiliyor. Kablosuz olarak da şarj edilebilen miCoach Smart Ball, ayrıca söz konusu verilerin sosyal medya üzerinden paylaşılmasını sağlama özelliği de sunuyor.

Adidas’ın kıdemli inovasyon direktörü Christian DiBenedetto konuyla ilgili yaptığı açıklamada miCoach Smart Ball’a gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun olduklarını ve hem amatör hem de profesyonel oyunculardan oldukça olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti.

adidas smart ball 3

miCoach Smart Ball, Birleşik Krallık’taki mağazaların yanında, ABD ve Avrupa’da Apple’ın çevrim içi mağazası ve adidas.com üzerinden satışa sunulacak.

YORUMLAR