reklamı kapat

POPÜLER

Adobe’nin uygulaması istenmeyen turistleri fotoğraflarınızdan siliyor [Video]

Adobe’nin San Fransisco’daki MAX 2015 etkinliğinde tanıtılan kamera uygulaması Monument Mode, turistik mekanlarda akıllı telefonla fotoğraf çekerken yaşanan “fotoğrafa giren istenmeyen turist” sıkıntısını aşmamıza yardımcı oluyor. Henüz bir prototip olsa da Adobe‘nin, böyle bir uygulamanın anlık olarak çalışabildiğini göstermesi bile önemli.

Adobe’nin etkinlikte Android işletim sistemli bir akıllı telefon üzerinde demosunu gösterdiği uygulama, yakalanan görüntü üzerinde bir algoritma çalıştırarak, fotoğrafını çekmek istediğiniz anıtın ya da binanın önünde hareket eden insanları kareden siliyor. Turistleri kareden silebilen bir uygulama düşünün! Görüntüde turistik yapı kalıyor, turistler siliniyor. Algoritma sayesinde kamera arkasındaki kullanıcı neyin fotoğrafını çekmek istiyorsa sadece onu çekiyor. Şu an için tek sorunu telefonu tripod üzerinde kullanmayı gerektirmesi.

Kalabalıklar arasında fotoğraf çekmeye çalıştığımız zamanlarda önümüzdeki engelleri kaldırarak bize epey yararlı olabilecek uygulama, şimdilik yalnızca bir prototip. Adobe, son kullanıcıya ne zaman ulaşacağını açıklamadı ama o gün gelip de telefon kameralarımızda bu uygulamayı kullanabilirsek, telefonu sabitlemek zorunda kalmayacağımızı umuyoruz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Adobe’nin uygulaması istenmeyen turistleri fotoğraflarınızdan siliyor [Video]” için bir cevap

  1. Ali dedi ki:

    Çinli turistleri silebilen bir uygulama mı dediniz ? Bişey söylemiyorum size artık .