reklamı kapat

POPÜLER

Plantronics’ten Türkiye pazarına iki iddialı üye

Dünyanın önde gelen ses ekipmanları üreticisi Plantronics, BackBeat Sense ve Voyager Focus adlı iki iddialı kulaklığını Türkiye pazarına sundu. Profesyonel ve eğlence odaklı kablosuz kulaklıklar, tasarım ve fonksiyonelliği aynı gövdede buluşturuyor.

Şirketin dikkat çekici BackBeat Sense kulaklığı, 18 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Bluetooth bağlantısıyla 100 metreye kadar menzil sunan BackBeat Sense, içindeki sensörler sayesinde kulağa takılı değilken müziği otomatik olarak kapatarak kulaklığın pil ömrünü koruyor. Arama yapıp gelen çağrılara da cevap verebileceğiniz kulaklık, aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Kulaklık, 140 gram ağırlığıyla uzun süreler müzik dinlerken bile kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Kulaklığın “Espresso” ve “Tan” olmak üzere iki adet renk seçeneği mevcut.

Voyager Focus

Voyager Focus

Plantronics’in profesyonel hayata yönelik Voyager Focus kulaklığı ise özellikle çağrı merkezlerinde çalışanları memnun edeceğe benziyor. Cihaz, USB adaptörü ile dizüstü bilgisayara bağlanabildiği gibi Bluetooth destekli masaüstü telefonlar, cep telefonları, tabletler ve akıllı saatlerle de uyumlu. Kulaklığın aktif gürültü önleyici özelliği çevre seslerini engellerken, “OpenMic” tuşu da gerektiğinde çevredeki sesleri duymayı sağlıyor. 15 saate kadar dinleme süresi sunan Voyager Focus ise 155 gram ağırlığında.

Önümüzdeki günlerde teknoloji marketlerindeki yerini alacak olan kulaklıklardan BackBeat Sense 150 euro, Voyager Focus ise 300 euro fiyat etiketine sahip.