reklamı kapat

POPÜLER

Ahşap gövdeli konsept telefon: APOLLO 1

Doğayı teknolojiyle buluşturan tasarım trendi giderek güç kazanıyor. Son olarak Varnicic Branislav tarafından tasarlanan APOLLO 1 isimli akıllı telefon tasarımı son teknolojiyi ahşap gövdeyle birleştiriyor.

Söz konusu akıllı telefonlar olduğunda gövde için kullanılan malzemelerde belli başlı alternatifler bulunuyor. Örneğin ahşap gövdeye sahip bir cihaz almak istediğinizde arayışınız hüsranla sonuçlanabiliyor. Doğal malzeme tutkunlarının bu arzusunu paylaşan Varnicic Branislav farklı bir akıllı telefon tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Gövdesinin dış kısmı ahşap (ceviz ağacı) olan cihazın altı oval bir tasarıma sahip. Öyle ki ilk bakışta Nokia 3660 modelini anımsatıyor.

Tasarımın teknik özelliklerine gelirsek, 126x68x10 mm boyutlarında olması ön görülen telefonun ağırlığı 95 gram. 4 inçlik HD AMOLED ekran 1920×1080 piksellik çözünürlüğe sahip. Quadcore 2.8 Ghz işlemcisi olan cihazın 4 GB RAM‘i bulunuyor. 32 ve 64 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olan akıllı telefonun depolama kapasitesi hafıza kartı ile 256 GB’a kadar artırılabiliyor. 3.000 mAh pil kapasitesi olan cihazın önünde 4 megapiksel, arkasında ise 12 megapiksellik Zeiss kamera bulunuyor. Dört farklı renk seçeneği ile gelen tasarımda bluetooth 4.0 bağlantısı da yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra bu akıllı telefonun kendi işletim sistemine sahip olması ön görülüyor.

Farklı tasarımıyla öne çıkan APOLLO 1 konsept tasarımına ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.