reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in 2017 Golf R için sadece Avrupa’da sunduğu performans paketinde neler var? [Video]

2017 model yılıyla yollarda olan yeni Golf ailesinin en hızlısı, performans paketiyle birlikte elektronik limitlerinden kurtuluyor.

Xenon ve full-LED teknolojisine sahip yeniden tasarlanmış far ve gündüz farlara sahip makyajlı versiyonuyla ilk olarak kasım ayında karşımıza çıkan yeni nesil Golf ailesi günümüzde artık ülkemizde de yollara çıkmaya başladı. Standart versiyonlarının ardından aralık ayında Volkswagen tarafından 1.0 litrelik yeni motorla birlikte eklenen ailenin en ateşli üyesi Golf R da aradan geçen zamanın ardından yeni nesil Golf’ün temsilcisi olarak yollara çıktı. Volkswagen’in geçtiğimiz dönemde olduğu gibi ek performans parçalarını sonradan eklediği Golf R’da bu yıl araca gerek görünüm gerekse aerodinamik olarak katkı sağlayan bölümler var.


Hatchback ve Variant (station wagon) olmak üzere iki farklı kasa tipiyle satışa sunulan 2017 Golf R, 2.0 litrelik motorunun üzerinde yapılan geliştirmelerle 10 beygir ve 20 Nm‘lik artışla toplamda 306 beygir güç ve 400 Nm tork değeriyle karşımıza çıkmıştı. 0’dan 100’e 4.6 saniyede erişebilen bu versiyonda performans parametreleriyle birlikte multimedya sistemi ve bilgi ekranları da elden geçirildi. Volkswagen’in bu parçalara ek olarak sunduğu performans paketiyle birlikte Golf R oldukça iddialı bir yapıya bürünüyor. Paketle birlikte; yüksek performans fren diskleri, Akrapovic titanyum egzozlar ve ön tampondan başlayıp yanlardan gelerek arka difüzörde son bulan aerodinamik kit geliyor. Volkswagen geliştirmeyle birlikte elektronik olarak sınırlandırılan hız limitini de pasif hale getirerek Golf R’ın saatte 267 kilometre hıza erişmesine izin veriyor. Sadece Avrupa’da sunulacak olan sistem Golf R sahiplerine yakın zamanda satışa sunulacak.

VİDEO