reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Airpod

AirPods yutan 7 yaşındaki çocuk hastanelik oldu

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, 7 yaşındaki Gürcistanlı bir çocuğun başına dert açtı. Yılbaşında kendisine gelen hediyeyi kullanmaya başlayan çocuk, talihsiz bir kazayla karşılaştı. 7 yaşındaki çocuk kulaklıklardan birisini yanlışlıkla yuttu ve ardından hastahanenin yolunu tuttu.

Advertisement

7 yaşındaki çocuğun annesi Kiara Stroud, AirPods’ların oğlunun karnında olacağını hayal etmediğini belirtti ve anneleri uyardı. Çocuğunun uzun bir süre kulaklığı ağzında tuttuğunu söyleyen Stroud, çocuğun kulaklığı yanlışlıkla yuttuğunu ifade etti. Atlanta Egelston Çocuk Sağlığı bölümünde doktorlar durum hakkında ilk etapta kafaları karışsa da sonrasında durumun ne olduğunu netleştirdi. Çocuğun karnında bir AirPods olduğunu X-Ray sayesinde ortaya çıkaran doktorlar çocuğun hayati bir tehlikesinin olmadığını belirtti. Doktorların belirttiğine göre 7 yaşındaki çocuk AirPods’u doğal yollarla çıkaracağını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci nesil AirPods sunduğu özelliklerle beğeni topluyor

İkinci nesil Apple AirPods, ilk sürümle aynı tasarımı kullanıyor. Gücünü tümüyle yeni olarak geçen H1 kulaklık çipinden alan kablosuz kulaklık, bu sayede aygıtlarla çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı kuruyor. Şirkete göre model aktif aygıtlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabiliyor ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor. H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor ve oyun oynarken ses gecikmesini yüzde 30’a kadar azaltıyor. Ana haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen ürün, tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Şarj kutusu ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor. Apple’ın kısa bir süre önce AirPods Pro‘yu Türkiye’de de satışa sunduğunu hatırlatmakta yarar var.

İlgili Video