reklamı kapat

POPÜLER

AirPods-Pro

Gürültü engelleme teknolojisiyle fark yaratan AirPods Pro’dan önemli başarı

Yazılım geliştiricisi Stephen Coyle kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan AirPods Pro modelinin performansıyla ilgili önemli bir detay paylaştı.

Stephen Coyle, blogunda Apple’ın yeni AirPods Pro’nun Bluetooth gecikmesini ölçmek ve performanslarını önceki nesil AirPods’la karşılaştırmak amacıyla bir makale yayınladı. Yapılan araştırmaya göre AirPods Pro, sunduğu gecikme süresiyle piyasadaki kablosuz kulaklıklardan kolayca ayrılıyor. İlk nesil AirPods’un gecikme süresi 275 ms iken, AirPods Pro’nun gecikme süresi ise 144 ms. İkinci nesil AirPods modelinde 175 ms, Beats Studio 3’te 250 ms, Sony WH-CH700N‘dek gecikme süresinin ise 250 ms olduğunu belirtelim. Sunduğu gecikme süresiyle neredeyse kablolu bir kulaklık deneyimi sunan AirPods Pro’nun film izleme ve mobil oyun deneyimi konusunda çok başarılı olduğunu söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro kablosuz kulaklığın sunduğu özellikler

Kulaklık  aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Şeffaf bir moda da sahip olan kablosuz kulaklığın temelinde gelişmiş Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor. AirPods Pro‘nun Türkiye fiyatı ise 1.899 TL.

İlgili Video