reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

AirPods’u satın almayı düşünenlere üzücü haber

18 Aralık 2017

Apple’ın tamamen kablosuz kulaklığı AirPods’u satın almayı planlayanlara üzücü bir haberimiz var. Yılbaşı öncesinde kulaklığı bulmak hiç de kolay olmayabilir. Apple’ın Amerika, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere Apple mağazalarında AirPods’un sevkiyatı tükendi. 

Şu anda dünyanın dört bir yanındaki Apple’ın perakende mağazalarının çoğunda ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Best Buy, Macy’s, Target, Walmart ve Verizon gibi yetkili bayilerde kulaklğı bulmak imkansız. Apple, yurt dışında AirPods satın almayı kullanıcılara kulaklıkları ocak ayında göndermeye başlayacak. Türkiye’deki Apple Store’a bakıldığında ise sevkiyatla ilgili bir sorun henüz yok. Türkiye’de AirPods satın almak isteyen kullanıcılara kulaklıkları bir hafta içerisinde gönderiliyor. Amerika’da AirPods’la ilgili sevkiyatlarda sorun yaşanması önümüzdeki günlerde Türkiye’de sorun yaşanacağı anlamına gelebilir.

Apple’ın tamamen kablosuz kulaklığı: AirPods

Sağ ve sol kulaklık parçalarını birbirine bağlayan bir kablonun kullanılmadığı tamamen kablosuz kulaklık, sadece bir dokunuşla otomatik olarak açılıyor ve mobil cihazlara her zaman bağlı kalıyor. Kulağınıza takılı olduğunu anlayan kulaklık kulağınızdan çıkardığında müziği duraklatıyor. Kulaklığa iki defa dokunarak Apple’ın kişisel asistan servisi Siri’yi aktifleştirmek de mümkün. iOS cihazlarında Siri’ye yönelttiğiniz sorular bundan böyle AirPods üzerinden de sorulabiliyor. Apple tarafından özel olarak tasarlanmış Apple W1 çipin yer aldığı kulaklık bu sayede hem üstün ses kalitesi hem de çok daha iyi bağlantı sunuyor. Bu çipin pil ömrüne de katkı sağladığını belirtelim. Tam dolu pille 5 saate kadar müzik deneyimi vadeden kulaklık şarj kutusuyla kullanıldığında bu süreyi 24 saate kadar çıkarabiliyor. 15 dakikalık şarjla 3 saatlik kullanım süresi sunan kulaklığın Türkiye’deki satış fiyatı ise 899 TL.

VİDEO