reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram
Instagram

Instagram’dan yılbaşı dönemine özel yaratıcı içerikler

Instagram, sahip olduğu eğlenceli yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Bugün duyurusu yapılan güncellemeyle ise platforma yılbaşı dönemine özel yeni yaratıcı içerikler geliyor.

Bu noktada şirketin getirdiği yeniliklerin ilki geçtiğimiz ay tanıtılan Superzoom özelliğinde karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi direkt olarak Instagram kamerasına eklenen Superzoom, Boomerang’ın hemen yanında yer alıyor. Açıldığı zaman seçilen alana kademe kademe zoom yapan özellik, yeni güncelleme ile kişilere üç farklı müzik seçme şansı tanıyor. Bounce, Beats ve TV Show isimlerine sahip bu müzikler, özel müzik simgesinden seçilebiliyor. Güncellemenin getirdiği diğer içerikler arasında ise yeni yüz filtreleri bulunuyor. Yılbaşına özel oldukça süslü bu filtreler arasında karlı cama kalp çizme seçeneği dahi yer alıyor. Buna ek olarak birçok yılbaşı çıkartması kazanan servis, son olarak iPhone’a özel olarak yeni renk filtrelerini de beraberinde getiriyor. Böylece çekilen içeriklerin havası değiştirilebiliyor. Yeni özelliklerin 26.0 sürümü ile iOS ve Android için kullanıma çıktığını (Herkese gelmesi zaman alabilir) belirtmekte fayda var.

Instagram dünyası yeni yıl kutlamalarına hazır

Her ay yaklaşık 800 milyon aktif kullanıcı tarafından ziyaret edilen Instagram, son dönemde böyle özel dönemleri hiç kaçırmıyor. Bu sayede kullanıcı etkileşimini artıran ve kişilerin sıkılmasını önleyen servis, Facebook’un en popüleri olma yolunda ilerliyor.