reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen kağıt uçak [video]

Hepimiz küçükken evde, sınıfta, bahçede, okulda kağıt uçak yapmışızdır. Küçüklüğümüzdeki en büyük eğlence olan kağıt uçaklar teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı bir boyuta geçiyor. Tailor Toys firması tarafından geliştirilen PowerUp 3.0 adlı kit, kullanıcıların kağıttan uçaklarını akıllı telefonlar üzerinden kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor.

Firma, kağıttan üretilen uçakların havada yeteri süre uçamadığını bildiği için böyle bir yönteme başvurmuş. Aslında bu kit, firmanın geliştirdiği ilk ürün değil. Firma bu fikri ilk olarak PowerUp’ın ilk versiyonunda kullanmış, malzeme olarak karbon fiber şaft, kondansatör ve bir adet pervaneyi tercih etmişti. PowerUp 3.0’ı PowerUp 2.0’dan ayıran fark ise kağıttan üretilen uçağın akıllı telefonlar ile kontrol edilebilmesi. Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile kağıt uçağınızı kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz. Uygulamanın şu an için hangi platformlarda çalışacağı belli değil.

Tailor Toys’un duyurduğu elektrikli kağıt uçak kiti, kullanıcıların A4 veya 8,5 x 11 inç boyutlarında kağıttan yapacağı uçaklara kolayca entegre edilebiliyor. Kağıt uçak kiti Bluetooth 4.0 destekli herhangi bir akıllı telefon ile uyumlu şekilde çalışıyor. Kağıttan üreteceğiniz uçağın bu kit sayesinde ne kadar havada kalacağı yönünde bir açıklama, firma tarafından gelmiş değil. Ağustos ayında satışa sunulacak PowerUp 3.0’ın satış fiyatı ise 49 dolar.

Haberde kullanılan görsel PowerUp 2.0’a aittir.

VİDEO