reklamı kapat

POPÜLER

Kağıttan uçak yapıp uçurabilen LEGO robot [Video]

LEGO‘ların ya da kağıttan uçakların çocuklar için olduğunu düşünüyorsanız hazır olun. Çünkü LEGO’lardan yapılmış kağıttan uçak yapma makinesi tüm düşüncelerinizi değiştirecek.

Kağıttan uçak yapmak her ne kadar kulağa oldukça kolay gelse de, başarılı uçuşlar gerçekleştirebilen bir uçak yapmak için düzgün bir katlama tekniğine ihtiyacınız var. Ancak bu da yeterli gelmiyorsa LEGO’lar ile kağıttan uçak yapıp sonra da onu uçuşa geçiren bir robot oluşturabilirsiniz.

LEGO robotbilim uzmanı Arthur Sacek‘in Elevation Digital Media ve Arrow Electronics iş birliğiyle ürettiği bu LEGO robot, oldukça basit görünen bir işlem için oldukça karmaşık bir yapıya sahip. Sorunsuz bir şekilde çalışan robot bir yazıcı edasıyla aldığı düz kağıt parçasını çeşitli aşamalardan geçirip katlayarak uçak formuna sokuyor ve en sonunda da uçması için bir itiş gücü uyguluyor. Robotun çalışma mekanizmasını haberin girişindeki videodan izleyebilirsiniz.

Haberin devamında ise robotun yapım aşamalarını gösteren bir video yer alıyor. Ancak ne yazık ki evde yapabileceğiniz şekilde adım adım bir açıklama söz konusu değil.

VİDEO
https://youtu.be/nV3Slsu_mRE