reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonunuzu sallayarak montaj yapın

Günümüzde en çok kullanılan fotoğraf filtreleme uygulaması Instagram, 90 milyon aktif kullanıcı sayısı ile büyük bir başarıya imza atmış durumda. Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran uygulama, birçok geliştiriciye de ilham kaynağı oluyor. Bunun son örneği iOS platformu için geliştirilen Montaj isimli uygulama.

Yarından itibaren ücretsiz olarak App Store‘dan indirilebilecek uygulama, kullanıcıların kaydettikleri videoları hızlı bir şekilde arkadaşlarıyla paylaşma ve düzenleyebilmelerine olanak tanıyor. Uygulama, beş saniyelik görüntü kaydetme ve sonrasında bunları birleştirme fırsatı sunuyor. Montaj’ın CEO’su ve kurucusu Demir Gjokaj, Hollywood filmlerindeki sahnelerin birleştirilerek oluşturma sürelerinin son yıllarda 11 saniyeden beş saniyeye gerilediğini ve uygulamadaki beş saniyelik görüntü kaydetme süresinin normal olduğunu söyledi. Bu arada uygulamanın dikkat çeken bir özelliği de akıllı telefonunuzu salladığınızda görüntüleri gelişigüzel şekilde dizebiliyor olmanız. Kullanıcılar akıllı telefonlarını salladıklarında yeni bir şarkı, yeni bir düzenleme ve yeni bir filtreyi videolarına ekleyebiliyor ve bu videoları YouTube üzerinden de paylaşabiliyor. Montaj’ın Android versiyonunun bu yılın ikinci çeyreğinde indirmeye sunulması bekleniyor. Montaj ile hazırlanmış bir videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu uygulamanın alternatifi ise  iOS ve Android platformlarında yer alan Viddy. Viddy sayesinde kullanıcılar kaydettikleri videoları arkadaşlarıyla paylaşabiliyor ve onların kaydettikleri videoları takip edebiliyor. Uygulamanın Montaj’dan farkı ise kullanıcılara 15’er saniyelik video kaydı yapma olanağı tanıması. Uygulamanın içinden tablet veya akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak video kaydı da yapabiliyorsunuz. Kaydettiğiniz videolara çeşitli görsel efektler de ekleyebiliyorsunuz. Uygulamanın iOS versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.
Montaj

VİDEO