reklamı kapat

POPÜLER

Musical.ly’den Apple Music kullanıcılarını sevindiren haber

Son zamanlarda popülerliğini iyiden iyiye artıran Musical.ly, özellikle de günümüz gençlerinin ilgisini çekiyor. Farklı yapısıyla diğer uygulamalara hiç benzemeyen Musical.ly, yeni ortaklıkla birlikte daha da iyi bir noktaya ulaşacak gibi görünüyor. Apple ile iş ortaklığına giden Musical.ly‘deki şarkılar artık Apple Music’ten sorulacak.

2014 yılında yayınlanan Musical.ly, bu yıl itibarıyla zirve noktasına ulaştı. 15 saniyelik müzik videoları çekmeyi sağlayan uygulama, çekilen videolara farklı efektler vermeyi ve bu videoyu Musical.ly’nin dev topluluğuyla paylaşmayı mümkün kılıyor. Uygulamanın Amerika’daki gençler arasında çok popüler olması Apple’ın da dikkatini çekmiş olacak ki uygulama geliştiricilerle bir anlaşmaya gidillmiş durumda. Apple Music’in kullanıcı kitlesini artırmak ve Apple Music isminin daha fazla kişi tarafından bilinir hale gelmesini isteyen Apple, ortaklıkla birlikte kullanıcılara önemli bir özellik sunuyor.

Bundan böyle uygulama içerisinde müzik videosu hazırlamak isteyenler Apple Music’in geniş arşivindeki şarkılardan faydalanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar en sevdikleri şarkıları kolayca buluyor ve kendi kliplerini hazırlayabiliyor. Apple Music’in Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre müzikleri seçmek için uygulamayı terk etmeye gerek kalmıyor. Uygulama içerisine entegre edilmiş olan Apple Music’ten direkt olarak arama yapılabiliyor. Apple Music’in gelecekte bu şekilde daha fazla uygulamaya entegre olacağı ve kullanıcı sayısını artıracağı düşünülüyor.

YORUMLAR