reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring, dokuz farklı boyutta gelebilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda Samsung Galaxy Ring için resmi bir duyuru gerçekleştirmişti.

Halen ne zaman tanıtılacağı tam olarak belli olmayan Samsung Galaxy Ring, GalaxyClub tarafından yapılan keşiflere göre dokuz farklı boyutta pazara sunulabilir. Her bir boyut için farklı kod numaraları aldığı (SM-Q500, SM-Q501, SM-Q502, SM-Q505, SM-Q506, SM-Q507, SM-Q508 ve SM-Q509 şu aşamada bulunanlar. SM-Q503 ve SM-Q504 ise daha sonra kendisini gösterebilir) söylenen marka, bu sayede hemen herkese tam olarak uyacak bir seçenek pazara sunacak gibi görünüyor. Artık çok uzakta yer almayan ürünün geçtiğimiz haftalarda beslenme konusunda da yardımcı olacağını öğrenmiştik. Topladığı ve analiz ettiği sağlık verileri üzerinden kişilere beslenme / yemek planları çıkarabilecek denilen ürün, bunun için yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir yemek ve yemek tarifi hizmeti olan Samsung Food entegrasyonuna sahip olacak. Daha derin bir entegrasyon ile yemek önerilerini akıllı Samsung dolapların içindeki ürünlere göre verebilecek bilgisi de aktarılan ürün, pazardaki en gelişmiş seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor. Bundan önce aktarıldığı kadarıyla firma cihazdan ilk aşamada 400 bin adet üretmeyi hedefliyor, üretimi talebe göre zaman içinde ayarlamak istiyor, üretime spesifik olarak mayıs ayında başlamayı düşünüyor ve şu aşamada temmuz ayında gerçek bir lansman yapma odağıyla çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satışa ağustos ayında çıkarılacağı iddia edilen ürün için daha önce düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme gelmişti. Bu arada cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak. Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Daha önce konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli