reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring, dokuz farklı boyutta geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda Samsung Galaxy Ring için resmi bir duyuru gerçekleştirmişti.

Halen ne zaman tanıtılacağı tam olarak belli olmayan ancak çok yakında olduğu bilinen Samsung Galaxy Ring, bugün itibarıyla kesinleştiği üzere toplam dokuz farklı boyutta (ABD yüzük ölçüleri özelinde 5-13 arası) pazara sunulacak. Her bir boyut için farklı kod numaraları aldığı (SM-Q500, SM-Q501, SM-Q502, SM-Q503, SM-Q505, SM-Q506, SM-Q507, SM-Q508 ve SM-Q509) ortaya çıkan marka, bu sayede hemen herkese tam olarak uyacak bir seçenek pazara sunacak gibi görünüyor. Peki yüzük hakkında neler biliyoruz? Ürünün geçtiğimiz aylarda beslenme konusunda da yardımcı olacağını öğrendik. Topladığı ve analiz ettiği sağlık verileri üzerinden kişilere beslenme / yemek planları çıkarabilecek denilen ürün, bunun için yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir yemek ve yemek tarifi hizmeti olan Samsung Food entegrasyonuna sahip olacak. Daha derin bir entegrasyon ile yemek önerilerini akıllı Samsung dolapların içindeki ürünlere göre verebilecek bilgisi de aktarılan ürün, pazardaki en gelişmiş seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor. Bundan önce aktarıldığı kadarıyla firma cihazdan ilk aşamada 400 bin adet üretmeyi hedefliyor, üretimi talebe göre zaman içinde ayarlamak istiyor, üretime spesifik olarak mayıs ayında başlamayı düşünüyor ve şu aşamada temmuz ayında gerçek bir lansman yapma odağıyla çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ürün için hepsinden önce düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme gelmişti. Bu arada cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak. Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Cihaz hakkında konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli