reklamı kapat

POPÜLER

Nokia

Akla 3310 geldi; Nokia’dan kılıfa gerek olmayan akıllı telefon geliyor

Arkasında HMD Global firmasının yer aldığı Nokia, birçok yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu sefer resmi kanaldan özel bir duyuru yapıldı.

Nokia, 27 Temmuz tarihinde bir akıllı telefon tanıtacak. Resmi kanaldan yapılan paylaşıma göre bu akıllı telefon ile kılıf kullanıma gerek olmayacak. Yani gerçekten sağlam bir telefon geliyor ve bunun ne olduğu merak ediliyor.

Kaynaklara göre bu telefon, X20’nin yerini alacak XR20 modeli olacak. Bu telefonun zorlu şartlara ve darbelere dayanıklı bir gövde üzerine kurulacağı aktarılıyor. Ancak telefonun henüz herhangi bir detayı gündeme gelmiş değil.

Telefon hakkındaki detayların gerçek görselleriyle beraber yakında sızdırılması bekleniyor. Nokia telefonlar genelde en ince detayına kadar lansman öncesinde ortaya çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma en Nokia C30 ile gündemdeydi

Ortaya çıktığı kadarıyla Nokia C30, damla çentikli ve kalın çerçeveli bir tasarımla geliyor. Konumu gereği çok da kötü durmayan telefon, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor.

İki farklı renkte görünen C30, teknik olarak bakarsak 6,82 inç 1080×2400 piksel LCD ekran ile yolda bulunuyor. Gücünü modeli henüz belli olmayan altı çekirdekli bir işlemciden alacak telefon, sadece 2 GB RAM + 64 GB dahili depolama sunacak.

Dahili depolaması microSD kartlar ile 256 GB kadar artırılabilecek C30, arkasında çiftli kamera taşıyor. Burada şimdilik sadece 13 megapiksellik ana kamera biliniyor. Modelin önünde ise 5 megapiksellik bir selfie kamerası bizleri karşılıyor.

Sadece çok temel ihtiyaçlara odaklanan telefon, 6.000 mAh gibi büyük piliyle sevindiriyor. Nokia C30 modelinin bu pil ile 2 günlük bir kullanım getirmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!