reklamı kapat

POPÜLER

Aklınıza gelebilecek hemen her nesneyi müzik aletine dönüştüren kit [Video]

03 Nisan 2017

Müzik tutkunlarının yaratıcılıklarını yeni bir seviyeye çıkaracağı dadamachines, kendi müzik aletinizi yapmanızı mümkün kılıyor. Hem de aklınıza gelebilecek hemen her nesneyi kullanarak.

Johannes Lohbihler tarafından geliştirilen Kickstarter projesi dadamachines, müzik yapmanın yeni bir yolunu sunuyor. Berlin’de ilk kez gerçekleşen Maker Faire’de Kickstarter kampanyasının öncesinde sergilenen dadamachines, yaratıcılığını müzik kulağıyla birleştirmek isteyenlere hitap ediyor.

Kutu içeriğinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm aletleri beraberinde getiren dadamachines, evinizdeki cisimleri müzik aletine dönüştürmenizi sağlıyor. Otomat bir kontrolörle gelen dadamachines’in otomatına favori yazılım ya da donanımınızı bağlayarak müzik yapmaya başlayabiliyorsunuz. Herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymayan cihaza iPad’inizi de bağlayabilirsiniz klavyenizi de… 12 farklı çıkışa sahip olan otomata beraberinde gelen kitteki araçları bağlıyor ve o araçları da evinizdeki cisimlerle birleştiriyorsunuz. Sonrasında dilediğiniz cisimle müzik yapmak için sistem hazır hale geliyor.

Daha önce hiçbir enstrüman çalmamış olanların imdadına ise müzik uygulamaları yetişiyor. iPhone ya da iPad’inizi bağlayarak modstep, elastic drums, patterning, auxy classic, fugue machine gibi pek çok müzik uygulamasını kullanabilirsiniz. Kickstarter’da hedeflediği bağışın beş katına kısa sürede ulaşan dadamachines’in tam sürümünün eylülden itibaren kullanıcılarla buluşturulması bekleniyor. 89 eurodan başlayan fiyatlarla satına dadamachines’in fiyatı beraberinde gelen yardımcı araçların artmasına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Cihazın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
2019 BMW Z4