reklamı kapat

POPÜLER

casio ex-fr10

Aksiyon kamerası pazarına Casio da katıldı

GoPro ve Sony’nin başını çektiği aksiyon kamerası pazarı kızışmaya başladı. Henüz bu kullanışlı cihazlarla tanışmadıysanız veya farklı bir alternatif arıyorsanız, Casio’nun aksiyon kamerasına göz atmanızda fayda var.

casio ex-fr10
Casio, tasarım açısından rakiplerinden bir hayli farklı bir cihazla karşımızda. EXILIM EX-FR10 isimli aksiyon kamerası, biri görüntü ekranı, diğeri kamera olmak üzere iki farklı parçadan oluşuyor ve istendiği vakit entegre biçimde veya ayrı ayrı kullanılabiliyor. Kayış, klips ve tripod gibi aksesuarlarla birlikte sunulan EX-FR10, suya ve toza karşı korunaklı olarak geliştirilmiş.

casio ex-fr10
f2.8 lense sahip kameranın otofokus ve akıllı multifokus özellikleri, dilediğiniz zaman dilediğiniz görüntüyü sorunsuz bir şekilde çekmeye yardımcı oluyor. EX-FR10, 14 megapiksel kalitesinde fotoğraf ve 1080p çözünürlükte video çekebiliyor. Bluetooth ve WiFi bağlantısı, USB girişi ve microSD kart desteği sunan kameranın pil ömrü 75 dakika.

casio ex-fr10
Donanım özellikleri anlamında rakiplerinden aşağı kalır yanı olmayan EX-FR10’un belki de en büyük handikapı fiyatı. Casio’nun aksiyon kamerası 480 dolardan satışa sunuluyor.