reklamı kapat

POPÜLER

Alcatel ONETOUCH IDOL 2 incelemesi

Alcatel’in orta seviye akıllı telefonu ONETOUCH IDOL 2, kimi özellikleriyle zirveye oynarken kimi özellikleriyle hayal kırıklığına uğratıyor

Akıllı telefon piyasasını takip etmek son dönemde at yarışı izlemeye benzer bir hal aldı. Zirve yarışının iyice kızıştığı bu ortamda tüketiciler de yeni gelenlere şüpheyle değil merakla bakar oldu. Ortamın bu kadar uygun olduğu bir zamanda işe koyulan Alcatel, küllerinden doğmak için önce OneTouch IDOL ile yaptığı hamleyi IDOL 2 ile güçlendirecek gibi.

Premium telefonları kıskandıracak bir tasarıma sahip olan IDOL 2, belirli açıkları göz ardı edebilecek kullanıcıların gözdesi olmaya aday. IDOL 2’yi elinize ilk aldığınızda cihazın inceliği ve zarafeti tam anlamıyla göz kamaştırıyor. Aslında tüm kasa plastikten yapılmış olsa da; parlak, dolayısıyla ucuz görünümlü bir yüzey yerine arka tarafında mat bir dokuya, kenarlarında da fırçalanmış metalik yüzeye sahip olan IDOL 2, 7,3 mm’lik gövdesiyle cazibesini konuşturuyor.

Alt tarafta yer alan hoparlör, basit bir ızgaranın arkasında gizlenmemiş, bunun yerine HTC’nin hoparlörlerini hatırlatan şık bir tasarım tercih edilmiş. Sağ taraftaki güç düğmesine basarak cihazı açtığınızda 5 inçlik ekrandaki beyazların ne kadar beyaz olduğunu fark etmemek mümkün değil. IPS ekran teknolojisine sahip olan IDOL 2’de renkler bir hayli canlı ve parlak görünüyor.

940×560 piksel, yani qHD çözünürlükle gelen telefonun arayüzü de ekrana bakmayı daha zevkli hale getiriyor. Android Jelly Bean sürümüyle gelen IDOL 2’nin arayüzü, orijinal tasarımdan sapmamakla birlikte daha sade ve okunaklı, örneğin uygulama simgeleri biraz daha büyük göründüğünden uygulamaları bulmak ve seçmek daha rahat. Ayrıca IDOL 2’nin hoparlörü de ekranı kadar etkileyici, çünkü sesi yine bu kalibrede bir cihazdan beklemeyeceğiniz kadar net ve yüksek iletiyor. Cihazla birlikte verilen kulaklıklar da hem ergonomik açıdan hem de ses kalitesi açısından beklenenden iyi bir deneyim yaşatıyor.