reklamı kapat

POPÜLER

Alienware yenilenen uzaylısı Area-51’i tanıttı [Video]

Alienware, başka bir dünyadan gelme olasılığı son derece yüksek yeni masaüstü bilgisayarı Area 51’i duyurdu. İlk kez 2006 yılında tüketicilere sunulan Area-51, oldukça marjinal şekilde yenilenirken eşi benzeri olmayan bir tasarımla ortaya çıktı. Bilgisayarın tasarımı süper-güçlü donanım yapısıyla birleşerek yılın en çarpıcı oyuncu bilgisayarlarından birini teknoloji dünyasına sundu.

Yenilenen Area-51’in öne doğru hareket edebilen kule tipi altıgen kasası, bağlantılara kolaylıkla erişebilmeyi sağlarken ergonomik kullanıma olanak tanıyor. Bilgisayarın çevresindeki 20 adet LED ışığı bulunuyor ve bu ışıklar klasik Alienware detaylarını oyun severlere sunmayı hedefliyor. Bu ışıklar, kişileştirilebiliyor. İki taraflı kapakları ile sistem yükseltmelerini de kolay hale getiren kasa anlayışı, iddiaya göre termal yönetimiyle de ön planda.

Module-7_678x452Arka kısmındaki büyük alan, hava dolaşımını daha optimize hale getirdiği, dahili kablo yönetiminin de hava akımının kesmeyecek şekilde tasarlandığı iddia ediliyor. Isı yönetimiyle ön planda olan modelin donanım özellikleri Alienware çizgisinin klasik sonucu olarak bir hayli güçlü. Gerçekten ısınıp ısınmadığını ise testler gösterecek.

Ekran_Resmi_2014-08-31_02_59_25
HER DETAYINDA YÜKSEK PERFORMANS
Üç adet 4K çözünürlükte monitörle aynı anda çalışabilen Area-51’de üst düzey özelliklerle donatılmış 8 çekirdekli yeni Intel Haswell-E işlemci ve X99 adlı anakart donanımın merkezini oluşturuyor. Büyük boyutlarda 3 adet ekran kartının aynı anda takılabildiği anakart Area-51’de hem NVIDIA hem AMD’li ekran kartı versiyonlar ile gelecek. DDR3’e göre 2 kat daha performanslı yapıdaki DDR4 de Area-51’de!

32 GB DDR4 RAM, 1500 watt’lık güç kaynağı, SSD, HDD ve 802.11ac kablosuz standardı diğer öne çıkanlar arasında. Üç iletici, üç alıcı anten yapılandırması, 1.300Mbit/s’ye varan kablosuz hızlarına ulaşma imkanı sağlıyor. Oyun severler için gerçek bir performans canavarı olarak tanımlanabilen Alienware Area-51’in fiyatı ve piyasaya sunulma tarihi henüz bilinmiyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Alienware yenilenen uzaylısı Area-51’i tanıttı [Video]” için 2 cevap

  1. Aladdin Keykubat dedi ki:

    Oyun için hala pc konfigirasyonu kullanan var.

  2. mcedemir dedi ki:

    Bu desktop hep marka ayrıcalığı altına sığındı durdu,ama o kadar hepsi o,çağin gündemi dışında kalma çabası var sanki,yada baya fosil kafa bir ceo oturuyor o kasanin içinde…