reklamı kapat

POPÜLER

Dizüstü bilgisayar çantasına özel yassı su şişesi

Kickstarter’dan şimdiye kadar çok ilginç buluşlar çıktı, çıkmaya devam ediyor; işte bunlardan sonuncusu bir su şişesi hakkında. Evet, yanlış okumadınız su şişesi…

Bir sırt çantası taşıyorsanız su şişenizi gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Bolca cep, su şişesi için idealdir ama bu yetmez! Bir Kickstarter girişimcisi “bir laptop ya da tablet çantasında su şişesini nasıl taşırım?” sorusundan hareketle ilginç bir fikre yoğunlaşarak “memobottle – A4, A5 & Letter Reusable Water Bottle” orijinal adlı projesini Kickstarter üzerinden yatırıma açtı.

jdvz7vqa7lais2llxfgp
Memobootle; A4, A5 ve 216 mm x 279 mm ölçülerindeki (letter) alternatiflere sahip. 1,25 litreye kadar su alabilen ve taşınabilirlik konusunda iddialı bir tasarımla gelen bu yatay su şişelerinin yüzde 80 geridönüşümlü malzemeden üretilmesi planlanıyor. Memobootle’ın A5 boyutlu versiyonunun 20 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satılması amaçlanıyor.

15 bin dolarlık bağış toplandığında seri üretim aşamasına geçilecek girişim için 31 Ağustos 2014 itibarıyla 8.100 dolar toplanmış durumda. Kalan süre ise 43 gün; yani Coolest Cooler kadar olmasa da Kickstarter şampiyonlarından biri ile karşılaşılması olası görülüyor. Kickstarter’da daha önce 50 bin dolar toplamayı hedefleyen Coolest Cooler adlı proje 10,5 milyon dolar bağışa ulaşmayı başarmıştı.

Memobootle hakkında daha fazla görsel detay için buraya tıklayabilirsiniz.