reklamı kapat

POPÜLER

Susuz kaldığınızda parlayan akıllı su şişesi [Video]

Aktivite bileklikleri, sağlık uygulamaları derken sağlık odaklı ürünler hızla yükselişe geçmiş durumda. Sağlıklı yaşamı destekleyen ürünlere ise bir yenisi daha ekleniyor ancak bu defa gelen ürün bir bileklik değil akıllı bir su şişesi.

Su insan sağlığı için en önemli maddelerden biri. Düzenli su tüketimi ve susuz kalmamak vücutta oluşabilecek pek çok sorunun önüne geçmeye yardımcı oluyor. Bir Kickstarter projesi olan HidrateMe de hiçbir zaman susuz kalmamanızı ve günlük su ihtiyacınızı karşılamanızı sağlamayı amaçlıyor. 710 ml’lik akıllı şişe, sensörleri aracılığıyla ne kadar su içtiğinizi algılayabiliyor. Eğer uzun süre su içmezseniz ışık yoluyla uyarı veriyor ve şişe parlamaya başlıyor. Böylelikle kullanıcılar düzenli olarak su tüketebiliyor.

Plastiklerde kullanılar ve kanserojen olduğu iddia edilen Bisfenol A’nın kullanılmadığı bu şişe aynı zamanda bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Herhangi bir sızıntı yapmadığı belirtilen HidrateMe kullanıcılarına 1 yıllık pil ömrü sunuyor. Aynı zamanda pilinin çok kolay bir şekilde değiştirilebildiğinin altı çiziliyor.

Ücretsiz bir uygulamaya sahip olan HidrateMe, içtiğiniz su miktarını takip etmenize yardımcı oluyor. Koyduğunuz hedefleri görüntüleyebileceğiniz uygulama boyunuzu, kilonuzu, yaşınızı ve aktivite seviyenizi girdiğiniz takdirde ne kadar su içmeniz gerektiğini de hesaplıyor. Aynı zamanda bulunduğunuz konumun sıcaklığı, nemi ve yüksekliğine göre de günlük tüketmeniz gereken su hedefini değiştirebiliyor. Uygulama iOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor, şişe akıllı telefonlara Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor.

5 farklı renk seçeneği sunan HidrateMe’nin Kickstarter fiyatı 45 dolar. Uygulamasıyla beraber aralık ayında kullanıcılarla buluşturulması beklenen akıllı su şişesiyle ilgili daha detaylı bilgi için ürünün Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

VİDEO