reklamı kapat

POPÜLER

Son 10 yılın en iyi YouTube reklamı Kobe ve Messi’li THY reklamı seçildi [Video]

Google’ın son 10 yılda YouTube’un en iyi reklam videolarını değerlendirdiği anketi sonuçlandı. Türk Hava Yolları’nın Lionel Messi ve Kobe Bryant’la gerçekleştirdiği selfie temalı reklamı birinci seçildi.

Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan YouTube, milyonlarca videonun yer aldığı platformda son 10 yıla damgasını vuran videoları derledi. Birbirinden yaratıcı, eğlenceli ve etkileyici reklam arasından THY’nin büyük beğeni toplayan Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout reklamı birinci seçildi. THY’nin 2012 yılında Legends on Board ile başlattığı Kobe ve Messi’li reklam serüveni, iki ünlü sporcunun selfie yarışına girdikleri reklamla zirveye ulaştı. İlk üç günde 25 milyon izlenme sayısına ulaşan reklam filmi, şu sıralar 140 milyondan fazla kez izlenmiş durumda.

Son 10 yılın en iyi YouTube reklamları arasında ikinciliği Volkswagen’in Darth Vader temalı The Force reklamı, üçüncülüğü ise bir işi “kız gibi” yapmak konusundaki önyargıları yıkan Always #LikeAGirl reklam filmi aldı. Bahsi geçen reklam filmlerini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

The Force
https://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0

Always #LikeAGirl