reklamı kapat

POPÜLER

Hayran yapımı “şiir gibi” Tesla reklamı [Video]

Elektrikli motor kullanımı yaygınlaştırmasıyla otomotiv dünyasında yeni bir çağ başlatan Tesla, bu başarısını büyük reklam kampanyalarıyla süslemiyor. Tesla gelirlerinin büyük bölümünü araştırma geliştirmeye ayırırken reklam işine hayranları el atıyor. İyi ki de öyle oluyor zira Tesla için çekilen hayran yapımı reklamlar profesyonelleri aratmıyor.

Yayınlan son hayran yapımı Tesla reklamı da bunların en güzel örneklerinden biri. Adam ve Nathan Freise imzalı “Not A Dream” isimli reklam filmi, post apokaliptik bir atmosferde geçiyor. Petrol arayışlarının sürdüğü esnada arka planda elektrik enerjisinin geleceğine dair umut dolu sözler sarfediliyor. Bu gelecek vadeden temiz enerjinin bir rüya olmadığını şiirsel bir dille anlatan ismin reklamın sonunda Nikola Tesla olduğunu öğreniyoruz. Petrol kuleleri arasından gelip bu kirli atmosferi değiştiren Tesla otomobil, o umut dolu geleceğin kapılarını açıyor.


Reklam resmi olmasa da bu etkileyici filmi ilk kutlayanlardan biri de Tesla CEO’su Elon Musk oldu. “Not A Dream” reklam filmini yukarıdan, daha önce yine Tesla için çekilen bir diğer hayran yapımı reklam filmini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/KKbRAazkiWc