reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes

Alman basınından önemli iddia; Mercedes, “GLG” isimli yepyeni bir SUV hazırlığında!

Yeni jenerasyon GLE’nin hazırlığı içerisinde olan Mercedes, Alman basınında yer alan detaylara göre GLB’nin yanında GLG modeli için de kararını verdi.

BMW ve Audi gibi ezeli rakiplerinin güncelleyip yeni jenerasyonlarına kavuşturduğu SUV modelleri, şüphesiz Mercedes cephesinin de önceliklerini belirlemede en önemli etken. Geride bırakmaya hazırlandığımız temmuzun ayının ilk günlerinde 2019 model yıllı GLE’nin ilk ipuçlarını vermeye başlayan Mercedes şu sıralar yerel basında çok önemli bir iddia ile gündemde. Almanya merkezli Auto Bild‘in elde ettiği bilgi doğrultusunda kendisinden beklenmeyecek bir adımla SUV ürün gamına yeni bir ekleyeceği söylenen markanın gözüne kestirdiği sınıfta üst noktalarda. Yapılan görüşmelerin ardından üretim aşamasına geçirilmesi için kararının bile alındığı söylenen bu model Range Rover Sport‘un yeni rakibi olarak gösteriliyor. Şimdilik isim kısmında karşımıza çıkan rozet ise GLG olarak şekillenmiş durumda.

Araziye öncelik verildi

Mercedes’in G-Serisi dışında ağır arazi şartları odaklı bir SUV modeli olduğunu söylemenin biraz zor olduğunu biliyoruz. Aslında ortaya çıkan detayların kesiştiği orta nokta da tam da burada kesişiyor. GLE ile benzer altyapı üzerine geliştirilmesi olan GLG projesinin, ailenin diğer üyelerinden çok daha iyi şekilde arazi kabiliyeti sunacağı da şu aşamada ön plana çıkıyor. Peki bu otomobili ne zaman somut bir şekilde göreceğiz? Evet, bu konuyla ilgili de elimizde bazı parçalar var ki bu parçalar bizlere 2020 yılı öncesinin pek mümkün olmadığını gösteriyor. Bizzat Mercedes tarafından geliştirilecek arazi merkezli teknolojik destekler de modelle birlikte gündemde olan detaylar arasında. Tüm bunlara ek olarak Mercedes’in GLB isimli, ufak boyutlu G-Serisi gibi bir projesi de satırlarda kendisine yer buldu. Halihazırda test aşamasında olan bu parçayı ise daha kısa vadede görme ihtimalimiz yüksek.