reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes GLE hibrit, saf elektrik menzil değerinde bir ilkle geliyor!

Halihazırda satışta olan hibrit versiyonların elektrik menzilinde yapılan eleştiriler, Mercedes GLE üzerinden ortadan kaldırılacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay yenilenmiş yüzü ve sınıfında bir ilki getiren donanımlarıyla karşımıza çıkan Mercedes GLE, yeni bir dinamizm vadediyor. Özellikle sahip olduğu dış tasarım hatlarıyla ailenin en yakışıklı modellerinden birisi olan bu canavar için Mercedes’in çok daha önemli planları var. Kaputunun altında barındıracağı ünite olarak ilk adımda 3.0 litrelik altı silindirli makinenin ön plana çıkartılığı GLE, haliyle küresel satış için bir dezavantaja sahip. Türkiye başta olmak üzere vergi dilimlerinden ötürü farklı yerlerde problemle karşılaşması muhtemel olan model için bu konudaki karşı hamleyse hibrit versiyon üzerinden verilecek. Önümüzdeki yıl tanıtılmasını beklediğimiz bu versiyonla ilgili resmi kaynaklardan gelen bilgilerse, elektrik menzili konusunda Mercedes’in yeni çıtasını ortaya koyuyor.


Elektrik menzilinde zirve

Merakla beklenen modelle ilgili süreci hareketlendiren açıklamalarsa Mercedes-Daimler AR-GE Müdürü Ola Kallenius‘tan geldi. Yaptığı açıklamada şarj edilebilir yapıda olacak hibrit versiyonun 2019’un ikinci yarısından itibaren kademeli olarak geleceğini belirten Kallenius; “Halihazırda 30 kilometre ile 50 kilometre aralığında menzil değeri sunmakta olan bir hibrit sistemine yer veriyoruz. Yeni GLE’de kullanacağımız sistemle birlikte bu tamamen değişecek. GLE, hibrit versiyonunda 100 kilometre menzil sunan ilk Mercedes modeli olacak.” dedi. Vadedilen 100 kilometrelik menzil değerinin yeni standart olarak kabul edilen WLTP verilerine dayandırılmış olması da, açıklamanın altı çizilmesi gereken noktaları arasında. GLE’nin ardından gelecek tüm hibrit modellerin 100 kilometre standartlarına çıkartılacak olması da, kullanıcı memnuniyetini ciddi oranda artıracak gibi görünüyor. Siz de düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

2019 Mercedes GLE tanıtımı