reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz GLE 580

Hibrit destek ve V8 bir arada; karşınızda 2020 Mercedes-Benz GLE 580

Kendi ailesi içerisinde en tepe noktayı da beraberinde getiren 2020 Mercedes-Benz GLE 580, performans arayanları cevapsız bırakmayacak.

Tamamen elden geçirilen karakter, dünyada ilk olarak nitelendirilen elektrik destekli süspansiyonlar ve daha fazlası… Geçtiğimiz yılın eylül ayı içerisinde resmi detaylarıyla karşımıza çıkan yeni jenerasyon GLE, meraklılarından geçer not almayı başaran önemli isimler arasına adını yazdırmayı başardı. Tanıtıldığı dönem kaputunun altında 3.0 litrelik motorla V6 barındıran GLE 450 versiyonuyla karşımıza çıkartılan model için artık işi biraz daha ileriye taşıma vakti geldi. Barındırdığı özelliklerle ailenin en üst noktasındaki yerini alan 2020 Mercedes-Benz GLE 580, AMG öncesinde satışa sunulan en güçlü versiyon olarak satışa sunulacak. Araç bu özelliğini ise kalbi niteliğinde olan V8’e borçlu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mercedes-Benz GLE 580 teknik özellikleri

GLE 580’in kaputunun altında kullanılan birliktelik aslında hiçbirimiz için yabancı sayılmaz. Hibrit destek kısmını 48V mimarisi üzerinden veren Mercedes, temek işleyişi sağlayacak olan içten yanmalı cephesinde ise 4.0 litrelik sekiz silindire görev veriyor. Twin-turbo destekli olan bu makine 483 beygir güç ve 700 Nm tork değerleri üretirken, başlangıç jeneratörlü hibrit sistem yaklaşık 20 beygirlik ek güç sağlayabiliyor. Ailenin bundan sonraki süreçte tepe noktasına geçecek olansa GLE 63 olacak ki AMG dokunuşuyla birlikte ortaya 550 beygirin üzerinde bir gücün çıkabileceği de masada görünenler arasında. Yurt dışında yaklaşık 77.000 dolardan satışa sunulacak olan GLE 580, bu yılın son çeyreğiyle birlikte bayilerdeki yerini alacak.

İlgili video

Mercedes-Benz GLE