reklamı kapat

POPÜLER

Alman Range Rover ile tanışın: Evoque Convertible Hamann [Video]

19 Kasım 2016

Yerel bir tasarım şirketi olan Hamann, Range Rover Evoque Cabriolet üzerinde gerçekleştirdikleri çalışmayla yine mükemmel bir işi kullanıcılarla buluşturuyor.

1986 yılından beri BMW, Porsche, Mercedes, Rolls Royce gibi üreticilerin birbirinden özel modellerine modifikasyon yapan Almanya merkezli Hamann, bu sefer karşımıza Range Rover Evoque ile çıktı. Range Rover ailesinin en küçük üyesi olan Evoque’un convertible versiyonu üzerinde modifikasyon gerçekleştiren Hamann ekibi otomobile çok daha sportif bir hava katarak yeni bir kimliğe büründürdü. Üstelik bu modifikasyon sadece gövdeyle sınırlı değil.
harmannevoque2

Evoque’a daha “kaslı” hava katan Hamann ekibi, modeli bir SUV’den çok binek bir spor otomobil haline getirmiş adeta. Aracın gövdesinde yapılan modifikasyon sonucu ön tarafta 70 arka tarafta ise 80 milimetrelik bir genişleme söz konusu. Bunlara ek olarak yeni eklenen hava kanalları, fiber optik günüz farları ve 20-22 inç arasında değişiklik gösteren jantlar modelin kaslı yapısını tamamlayan parçalar arasında dikkat çekiyor.
harmannevoque3

Hamann ekibi gövde tasarımında olduğu gibi motor üzerinde yaptıkları modifikasyonda da fazlasıyla iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. Motor üzerinde gerçekleştirilen modifikasyonla birlikte 2.2 litre hacimli dizel motorun gücünü 177 beygirden 206 beygire yükselten Hamann ekibi, 2.0 litrelik benzinli motorun gücünüyse 237 beygirden 256 beygire yükseltmiş. Tork değerlerine baktığımızda ise 420 nm‘lik tork değeri olan dizel ünitenin 480 nm‘ye, 340 nm tork değeri olan benzinli ünitenin 395 nm‘ye yükseltildiğini görüyoruz. Hamann ekibinin diğer çalışmalarına buradan ulabilirsiniz.

Video

YORUMLAR