reklamı kapat

POPÜLER

Amazon akıllı ayna

Amazon, bir alışveriş hayalini gerçeğe mi dönüştürüyor?

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon, yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir patent ise firmanın internetten kıyafet almadan önce deneme sürecini gerçeğe dönüşebileceğini gösteriyor.

Kendi donanımlarını ve teknolojilerini üreten Amazon, keşfedilen son patente göre akıllı bir ayna üzerinde çalışıyor. Üzerinde farklı kameraların yer alacağı bu ayna, dijital bir ekran üzerine kurulacak. Yani siz ile sanal unsurları harmanlayabilecek ayna, bu sayede internetten bir kıyafet almadan önce deneme sürecini gerçeğe dönüştürebilecek. Satılan kıyafetleri ya aksesuarları dijital / sanal olarak denemenize imkan tanıyacak ürün, kağıt üzerinde olduka kullanışlı görünüyor. Peki şirket bunu yapabilir mi? Geçtiğimiz dönemde Body Labs firmasını satın alan alışveriş devi, evet bunu yapabilir. Elinde bunu mümkün kılacak teknoloji ve maddi güç bulunan şirket, Echo Look‘un bir sonraki aşamasını rahatlıkla gerçeğe dönüştürebilir.

Amazon yeni teknolojileri iyi değerlendiriyor

Geliştirilen yeni teknolojileri bünyesine dahil etme konusunda çok başarılı olan şirket, bu patent ile internet dünyasının en büyük hayallerinden birisini gerçeğe dönüştürecek gibi duruyor. Henüz patent aşamasında olduğu için elbette hiç yapılmama ihtimali bulunan bu ayna, günümüz şartlarında çok da zor görünmüyor. Şirketin satın aldığı Body Labs’in hali hazırda çalışan teknolojisi ise aşağıda kendisini gösteriyor.

İlgili Video