reklamı kapat

POPÜLER

Amazon gerçek bir kitap dükkanı açıyor

Son on yılda elektronik ticaretin en bilinen ismi olan ve internet alışverişinin bir numarası haline gelen Amazon, e-kitap okuyucusu Kindle‘la birlikte 2007’den beri e-kitap sektörünün de öncülerinden oldu. Öyle ki e-kitap okuyuculara transfer olan insanların kitap okuma alışkanlıklarını değiştirerek gerçek kitapçı dükkanlarının işini zorlaştıran “internet devi” Amazon, bugün gerçek bir kitap dükkanı açacağını duyurdu.

Salı sabahı Seattle’daki University Village alışveriş merkezinde kapılarını açacak olan Amazon Books, şirketin yaptığı açıklamaya göre Amazon.com‘un fiziki bir uzantısı olacak. 1994’te kurulan şirket çevrim içi kitap satış tecrübesini şimdi çevrim dışı olarak hayata geçiriyor. Amazon Books başkan vekili Jennifer Cast kitapçıdaki kitapların Amazon.com’daki kullanıcı değerlendirmeleri ve popülaritelerine göre seçilmiş eserler olduğunu ifade ediyor.

Amazon Books
Kitapçıda satılan kitapların çoğunluğunu ödüllü yazarların eserleri oluşturuyor. Diğer taraftan internet sitesindeki fiyatlarla kitapçıdaki fiyatlar aynı olacak ve kitap raflarında Amazon.com’daki kullanıcı yorumlarının yazdığı bilgilendirme kartları bulunacak. Dükkanda Amazon’un Kindle, Echo, Fire TV ve Fire Tablet gibi cihazları da bulunacak ve müşteriler bu cihazları da yakından inceleme imkanı bulacak.

Amazon Books
Amazon, kitapçının kısa süreli bir girişim olmayacağının altını çiziyor. Yani önümüzdeki dönemde başka Amazon Book dükkanların da açılacağını tahmin etmek zor değil.