reklamı kapat

POPÜLER

Amazon

Amazon, iRobot firmasını satın aldığını duyurdu

Dünyanın en büyük alışveriş firmalarından Amazon, bugün önemli bir satın alma haberiyle gündemde ses getirdi.

Amazon, elindeki büyük maddi güç ile yatırımlarına devam ediyor. Donanım tarafına uzun zamandır büyük önem veren firma, bu sefer Roomba robot süpürgeler ile tanınan iRobot firmasını 1,7 milyar dolar ödeyerek satın aldı. Özellikle yurt dışında çok popüler bir isim olan iRobot, Türkiye’de de yer alıyor. Türkiye’de sattığı ürünlere direkt olarak burada ulaşabileceğiniz firma, elbette marka olarak ortadan kaldırılmayacak. Amazon’un maddi desteği ile daha gelişmiş robot süpürgeler ve farklı diğer ürünler ile karşımıza çıkmaya devam edecek iRobot, 2002’de bu yana pazarda yer alıyor ve milyonlarca her yıl robot süpürge satıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan üst düzey Amazon yetkilisi Dave Limp, “Müşteriler iRobot ürünlerini çok seviyor” diyor.

Türkiye’de uzun zamandır yer alan ve Türkiye’ye büyük önem verdiklerini sık sık dile getiren Amazon, bizim gündemimize en son bir Türkiye merkezli yatırım haberi ile gelmişti. Kaçıranlar için firma tam 100 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’de bir lojistik üssü kuruyor. Dev firma bu yatırımla son dönemde artan müşteri talebini karşılamayı hedefliyor. Şirket, Tuzla’da kurulacak bu Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkez fonksiyonları için işe alım süreçlerine de devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego konu hakkında “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz. Tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senemizde yaratacağımız bini aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlıyız,” açıklamasında bulunuyor.

Amazon adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle