reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Japonya’dan klasik Kindle’ların 8 katı dahili hafıza sunan Paperwhite

E-kitap okuyucuları için öne çıkan özellikler sunduğu hafızadan ziyade ekranın piksel yoğunlu, arka aydınlatmasının olup olmaması, hatta su geçirmez olup olmaması dahi olabilir. Ancak Japonya’daki Amazon kullanıcıları böyle düşünmüyor. Daha fazla hafızaya ihtiyaç duyan kullanıcılar için dev hafızalı Kindle satışta.

Amazon Kindle‘lar 4 GB’lık dahili hafızasıyla 3.000 kadar kitabı cebinizde taşımanızı sağlıyor. Muhtemelen hayatınızın sonuna kadar bitiremeyeceğiniz kadar çok kitabı böylesine hafif bir cihazda saklayabilmek oldukça etkileyici. Ancak manga okuyucuları için 4 GB yeterli değil. Hatta 8 GB bile yeterli değil. Bu yüzden Amazon’un Japonya’ya özel Kindle Paperwhite modeli tam 32 GB‘lık dahili hafıza sunuyor. Bunu içine sığdırabildiği manga sayısıyla özetlemek gerekirse 700 ciltlik bir seriyi Kindle’da taşıyabiliyorsunuz. Amazon aynı zamanda cihazın sayfa değişim hızının da yüzde 33 artırıldığını belirtiyor.

Kindle Paperwhite’ın manga versiyonu yaklaşık 157 dolardan Amazon’un Japonya sitesinde ön satışa çıktı. Henüz Kindle için çok geniş bir manga koleksiyonu olmayan Amazon’un bu versiyondan sonra satışa sunduğu manga sayısında da artış bekleniyor.