reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Kindle Paperwhite

Yeni Kindle Paperwhite dikkat çekici özelliklerle geliyor

Amazon, popüler e-kitap okuyucusu Kindle Paperwhite’ın yeni modelini görücüye çıkarttı. İkinci nesil Oasis’le tanıtılan özelliklerin eklendiği Kindle Paperwhite, daha hafif ve daha ince bir gövdeyle geliyor.

Sesli kitap desteği ve suya dayanıklı bir gövdeyi bünyesinde barındıran yeni Kindle Paperwhite’ın ekranında daha fazla LED ve depolama alanı bulunuyor. 8 GB veya 32 GB dahili hafıza seçeceğiyle satın alınabilen cihaz, parlak güneş ışığı altında bile rahat bir okuma deneyimi sunuyor. Tamamen su geçirmez Kindle Paperwhite ile, plaj, havuz veya banyo dahil olmak üzere farklı yerlerde kitap okumak eğlenceli bir hale geliyor. IPX8 sertifikasına sahip olan cihaz iki metre su altında 60 dakika boyunca çalışabiliyor. Oasis modelinde olduğu gibi yeni Kindle Paperwhite, sesli kitapların, bağlı olduğu bir çift Bluetooth kulaklığa veya hoparlöre destek veriyor. 6 inçlik ekranla birlikte gelen yeni Paperwhite’da Wi-Fi özelliğinin de yer aldığını söyleyelim. Siyah renkli gövdesiyle dikkat çeken Paperwhite, haftalarca süren pil ömrüne sahip olduğunu da belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Kindle Paperwhite’ın satış fiyatı ne kadar?

Yeni Kindle Paperwhite’ın yurt dışındaki başlangıç fiyatı ise yaklaşık 130 dolar. Kindle Paperwhite’ın Türkiye’de satışa sunulmadığını söylemekte yarar var.

İlginizi çekebilir

Xiaomi şemsiyenin tanıtım videosu