reklamı kapat

POPÜLER

amazon go

Amazon marketlerde sıra bekleme derdini ortadan kaldırıyor [Video]

Yeni hizmet ile servisleriyle platformunu geliştiren Amazon, yeni mağazasını ve dünyanın en gelişmiş alışveriş teknolojisini tanıttı. Daha önceden açtığı kitap mağazalarıyla adından söz ettiren Amazon bu kez gözüne marketleri kestirmiş durumda. Önümüzdeki yılın ilk yarısında Seattle’da hizmete başlayacak sistem müşterilerin kasa önünde sıra beklemeden ihtiyaç duydukları ürünleri alarak marketten ayrılmasına imkan sağlıyor.

Fiziksel ödeme yapmadan alışveriş yapma imkanı sunan Amazon Go, burada sürücüsüz otomobillerde kullanılan teknolojiden yararlanıyor. Derin öğrenme algoritmaları ve çeşitli sensörlerin kullanıldığı bu teknoloji Just Walk Out adını taşıyor. Sistem müşterinin raflardan hangi ürünleri ne zaman aldığını veya raflara bıraktığını algılıyor. Alışveriş tamamlanıp mağazadan çıkış yapıldığında Amazon hesabı tahsil edip uygulamaya bir makbuz gönderiyor. Pek tabii alışverişin yapılması için müşterilerin Amazon hesaplarının ve ücretsiz olarak sunulan Amazon Go uygulamalarının telefonlarında yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve bu teknolojinin çalışma prensibini gösteren videoyla sizleri baş başa bırakalım.