reklamı kapat

POPÜLER

Amazon’dan Skype’a rakip görüntülü konferans uygulaması [Video]

Amazon farklı alanlarda yeni ürün ve servisleriyle kendisini göstermeye devam ediyor. Son zamanlarda drone’la teslimat projeleri ve Amazon Echo ile gündeme gelen dünya devi Amazon, bu kez de Skype’a rakip olmak için kolları sıvıyor. 

Amazon Chime olarak adlandırılan bu yeni platform, Skype’a yüksek kaliteli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Yayınlanan videoda ve Amazon’un açıklamasında var olan konferans uygulamalarının yeterince iyi olmadığının altı çiziliyor. Bu uygulamalarda görüntünün kalitesiz olduğu, iletişimin zor olduğu ve özelliklerin genel anlamda yetersiz olduğuna vurgu yapılıyor. Ayrıca uygulamaların arayüzünün karışık ve kullanışsız olduğu dile getirilerek iletişimi kolaylaştırmak yerine daha da zorlaştırdıkları ifade ediliyor.

Söz konusu uygulamayı farklı kılansa söylenen bu eksikliklerin tümünü kapattığı iddiası. Amazon’un belirttiğine göre Chime’ın kolay anlaşılır arayüzü sayesinde konferans görüşmelerine kolaylıkla katılınabiliyor ve hem görüntülü hem de sesli görüşme yapılıyor. Ses ve görüntü kalitesinin üst seviye olduğu söylenen platformda ekran paylaşımı yaparak bir konuyu daha anlaşılır şekilde aktarmak mümkün oluyor. Amazon Chime için 3 farklı üyelik tipi bulunuyor. İlk tipte aylık 2.50 dolar ödeme yapmak yeterli olurken ekran paylaşımı gibi özellikler aktif olarak kullanılmak istendiğinde ve daha fazla kişiyle konferans görüşmeler gerçekleştirmek gerektirdiğinde 15 dolara kadar olan diğer üyelik tiplerine göz atmak gerekiyor. Uygulamayı  iOS, Androoid, macOS ve Windows için buradan indirebilirsiniz.

YORUMLAR