reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’ın hikayeler özelliği WhatsApp’a gelebilir

Snapchat’in hikayelerini alarak Instagram’a uyarlayan Facebook, görünüşe bakılırsa bu özelliği yalnızca Instagram’da kullanmayacak. WhatsApp’ın betasında ortaya çıkan özelliğe göre WhatsApp’ta da hikayeler özelliğiyle karşılaşacağız. 

Hikayeler özelliği ve WhatsApp’ı aynı cümlede kullanmak kulağa tuhaf gelebilir. Zira Instagram fotoğraf ve video paylaşımı odaklı olduğu için hikayeler özelliğinin kullanılması normal oluyor. Fakat WhatsApp gibi bir mesajlaşma uygulamasında hikaye kullanımı farklı olacağa benziyor. WhatsApp’ın iOS betasında görünen yeni özellikte belirli bir süre sonra silinen fotoğraf ve videoları paylaşmak mümkün oluyor. Özellikte yazdığına bakılırsa paylaşılan fotoğraf ve videolar 24 saat içerisinde kendi kendisine siliniyor. Özelliğin detayları halen detaylanmış değil. WhatsApp bir sosyal ağ olmadığı için özelliğin nasıl kullanılacağı merak ediliyor. Facebook veya Instagram hesabıyla giriş yapılabileceği düşünülüyor. Öte yandan bu özelliğin sadece kişinin listesiyle sınırlı kalabileceği de söylenenler arasında yer alıyor.


Şirketler bazı özellikleri beta aşamasında deniyor ve bu özellik başarılı olduğu takdirde son sürümde kendisine yer buluyor. Eğer özellik yeterince iyi bulunmazsa son sürüme ulaşmadan uygulamadan çıkartılabiliyor. Bu nedenle WhatsApp’ta söz konusu özelliğin yer alıp almayacağını şu aşamada söylemek mümkün değil. WhatsApp’ta yeni bir dönemin başlangıcı olabilecek özelliğin ne zaman geleceğini zaman gösterecek.

YORUMLAR