reklamı kapat

POPÜLER

Analog amplifikatörlü Mo-Fi kulaklık müzik deneyimini kökten değiştirecek [Video]

Piyasada nispeten yeni bir mikrofon üreticisi olan Blue Microphones; Shure, Grado ve Sennheiser gibi devlerin ayak izlerini takip ederek kulaklık piyasasına da giriyor. Mo-Fi kulaklık, dahili analog amplifikatörüyle her cihazda mükemmel ses kalitesi vadediyor. Ancak Mo-Fi’ın kalitesini borçlu olduğu daha pek çok özelliği var.

blue-mofi
Adını mobil sadakat anlamındaki “mobile fidelity“den alan Mo-Fi kulaklığa daha bakar bakmaz tasarımcıların kulaklık fikrine başka bir noktadan yaklaştığını görüyorsunuz. Kafa bandında çok sayıda eklem noktası bulunan kulaklıkta sıkıştırma şiddetini ayarlamak için bir düğme yer alıyor. Mo-Fi bu haliyle kafaya en rahat oturan kulaklıklardan biri olmakla kalmayıp gri cilasıyla da steampunk esintili bir görünüm ortaya koyuyor.

bluemofi2
Mo-Fi’ın tek iddiası görünümünde değil. Üretici Blue’nun iddiasına göre müzik deneyimini kökten değiştirecek olan bu kulaklıkta 50 mm‘lik dev gibi sürücüler bulunuyor. Sürücüleri destekleyen analog amplifikatörler 12 saatlik çalışma süresine sahip pilden güç alıyor. Mo-Fi kullanımda değilken kendiliğinden kapanarak güç tasarrufu da sağlıyor. Üstelik amplifikatörü, dolayısıyla da pilleri kullanmanız şart değil; kulaklığı diğer kulaklıklar gibi pasif modda çalıştırabiliyorsunuz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Analog amplifikatörlü Mo-Fi kulaklık müzik deneyimini kökten değiştirecek [Video]” için 2 cevap

 1. schizophrenia dedi ki:

  bu tarz şirketlerin boş iddialarının hastasıyım.
  ürün üzerinde bir yükselteç barındırıyor, evet fakat bu yükselteç analog değil. zaten analog olsa onu beslemek ve soğutmak ayrı bir dert olurdu ki bu haliyle bile neredeyse yarım kg ağırlığa sahip.
  üzerindeki yükselteçle analog yükselteç simülasyonu yapıyormuş, alın size baştan gol. mo-fi yani taşınabilir bağlılık kavramı için öncelikle kaydedilmiş müziği kayıt anındakine yakın tekrarlayabilme kabiliyetine sahip olması gerekirdi ki bu durumda simulasyonla gerçeklikten dolayısılya mo-fi kavramından da uzaklaşmış oluyor. halbuki üzerine sayısal ya da usb giriş barındıran bir dac ve ona bağlı bir yükselteç koysalardı amaca daha çok yaklaşırlardı.
  hrt, nuforce veya fiio’dan taşınabilir bir dac alıp grado sr325e’yle kullanmayı tercih ederim.

 2. Aladdin Keykubat dedi ki:

  50 mm sürücüyü beslemek büyük problem. Bir ara philips de 50 mm kervanına katılmıştı ancak farketti ki 50 mm sürücü kullanmak standart kullanıcıya göre değil. Mesela laptoptan müzik dinlemek istediğinizde onboard ses çıkışına kulaklığı bağladığınızda alabileceğiniz maksimum ses sizi memnun etmez. O yüzden tavsiye etmem.